SLP – Kısa Tomruk İşleme


Kısa tomrukların karlı dönüşümü birkaç faktöre dayanmaktadır

Düşük başlangıç sermayesi maliyeti 
AWMV/Wood-Mizer’ın ispatlanmış kesim teknolojisi çok büyük hacimli makine aksamı veya dökme demirden parçalar gerektirmez. Dar bant teknolojisi bize doğrudan kesim işlemi ile ilgili olmayan maliyetlerde tasarruf sağlar. 

Düşük kurulum maliyeti 
AWMV ekipmanları gelecekte dönüşü olmayan pahalı zemin hazırlığı harcamaları gerektirmez. 
Bir çok durumda makinenin ilk kurulum maliyeti kadar yer değiştirmekteki beton zemin hazırlanması maliyeti ortaya çıkar.  İsteğe göre özel bir beton zemin tercih edilebilir, fakat bizim işleme hatlarımız hemen hemen her fabrika zeminine rahatlıkla monte edilebilir. 

Esneklik  
Modern dünyanın hızlı temposu içerisinde ihtiyacınız olan en önemli unsur; değişen pazar talebi baskısına ve hammadde tedariğine hızlı bir şekilde cevap verebilme kabiliyetinizdir. Bu çerçevede kısa tomruk işleme ekipmanlarımız modüler ve esnekliğe sahip olarak tasarlanmıştır.
  • Jeneratör kullanılabilir ve bu sayede  konvensiyonel güç kaynağı kullanımından da uzaklaşırsınız.
  • Daima işin başında olabilmek ve karayolu ile yapılan pahalı tomruk nakliyesi masraflarını en aza indirmek için coğrafi lokasyonunuzu kolayca değiştirebilirsiniz.
  • Farklı ürün işlemek adına gereken değişken şartlara uyum sağlamak için makine düzenini hızlıca ve kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
İşlenmiş Geri Kazanım 
Kısa tomruklardan yüksek oranda geri kazanım sağlamak zordur. Dar  testerelerimizi kullanıyor olmanız her tomruktan dar kuturlama ve fazladan bir tahta kazanmamız demektir.   , böylelikle hammadde maliyetleriniz de azalır. 

Düşük Enerji Maliyetleri
Bizim tasarlanmış yapımızın verimliliği,  Wood-Mizer’ ı ünlü yapan düşük talaş paylı yüksek performanslı testereleri ile birleşince , size kesim kalitesinden ödün vermeden daha düşük beygir güçlü motorlarla çalışma olanağı verir. 

Malzeme yükleme ve boşaltma 
Malzeme yükleme ve boşaltma verimliliği, üretimi artırma ve işçilik maliyetlerini minimize etmekte çok önemlidir. Biz sizlere tomruk yükleme rampasından işlenmiş mamüllerin aktarım tablası aralığında, emek maliyetleri ve sermaye maliyetleri arasında en iyi dengeyi sağlayacak tercihler sunmaktayız. 

Güvenilirlik
Titiz tasarım ve sağlam yapının dayanıklı bileşenlerle kullanılması, uzun ve sorunsuz bir üretim ömrünün anahtarıdır. Wood-Mizer sektöründe dayanıklı ve uzun ömürlü ürünleri ile isim yapmıştır.
25 yıl önce ürettiğimiz ilk modellerimizin çoğu şu anda sahada çalışmaktadır.